Online Courses to Learn

Own your future learning new skills online

Popular Courses

View All

Jak správně snídat

0
student
Free

V tomto online kurzu se postupně během 10 studijních hodin dozvíte proč je snídaně tak důležitá a jak bychom si měli správně sestavit jídelníček...

Free

Jak číst složení potravin

0
student
Free

Krátký úvodní 2 hodinový kurz na téma složení potravin. Získáte přehled na co se dívat a především získáte informace, jak dále rozvíjet tyto znalosti.

Free
5000
LEARNER
6000
GRADUATES
150
COUNTRIES REACHED
940
COURSES PUBLISHED

Events

Upcoming Education Events to feed your brain.

Latest News

Education news all over the world.

Ivan Mach
6. 12. 2019

Půst, diety a rakovina

Ivan Mach
3. 10. 2019

Cukr a děti

What People Say

How real people said about Education WordPress Theme.

if_user_female_172621

Eliška S.

Celý život se zabývám kardiovaskulární prevencí, v roce 2002 jsme dokonce založili samostatné oddělení Preventivní kardiologie.  Od doby založení jsme se snažili dělat prevenci komplexně, tedy včetně odvykání kouření, pohybové terapie a spolupráce s nutričními terapeuty. Po mém přechodu na Kliniku tělovýchovného lékařství a kardiovaskulární rehabilitace jsme v preventivní kardiologii pokračovali a přidali k tomu komplexní kurzy pro redukci nadváhy a obezity. V rámci správné výživy jsme začali spolupracovat s nutričním týmem a vytvořili komplexní program, který zahrnuje výživu, pohybovou aktivitu, psychologa…. Při stále se zvyšujícím počtu pacientů se objednací doby na nutrici prodloužily na tři měsíce a nám nezbylo, než hledat náhradní řešení tak, aby i zdravotnický personál byl schopen podat adekvátní nutriční informace. Po rozsáhlém studiu možností jsme se rozhodli absolvovat kurs Nutris, který nám připadal nejvíce komplexní a také jména přednášejících  (ing. Mach, MUDr. Cajthamlová, prof. Strunecká) nám dopředu zaručovaly kvalitu. Do kurzu se nás přihlásilo 5- tři lékaři a dvě zdravotní sestry a všichni jsme byli moc spokojení. Je velmi složité pro organizátory složit témata kurzu tak, aby se zavděčili všem úrovním posluchačů… ale myslím si, že to zvládli na jedničku. Pro lékaře je dobré vidět problematiku z trochu jiné strany- pohled nelékaře, jak chemického inženýra, tak i například farmaceuta, je velmi obohacující, některé informace se na lékařských fakultách nedozvíte, protože tam vyučují zejména lékaři.

 

Vidím význam těchto kurzů i v tom, aby se propojily dva směry, které se výživě věnují a to lékařský a nelékařský pohled. Lékař by měl vědět, kam a ke komu klienta poslat, aby to nebyla jen komerce ve smyslu kupte naše produkty, klidně u toho můžete ležet a nic nedělat a budete zdraví, štíhlí a krásní….

 

Přeji organizátorům další zvídavé posluchače a následně i spokojené klienty

if_user_male_172625

Jiří B.

Dobrý den,
s kurzem jsme byli moc spokojeni a smekám před Vámi. Těch vědomostí a hlavně zkušeností…To je obdivuhodné. Jste můj velký vzor a dále se budeme vzdělávat. Včera jsme si s přítelkyní koupily Anatomii od pana Radomíra Čiháka. Je to převážně latinsky, takže se už učíme Latinu. Jiří

if_user_male_172625

Jindřich R.

Už tomu bude rok, co jsem se zúčastnil kurzu Poradce pro výživu NUTRIS. Doplňky stravy jsou mé velké hobby již od roku 1994. Čili dostatečně dlouhou dobu, abych o nich něco málo věděl. Už od roku 1997 jsem si říkal, že by to chtělo mít oficiálně potvrzeno, že se v této oblasti „vyznám“ a vím, jaké látky kdy a jak užívat. No jo, ale dlouhá studia nejsou pro mě. Ještě tak měsíc, možná dva, ale ne léta.
V Anglii, kde jsem několik let žil, jsem dostal nabídku (možnost) studovat na MMU. Můj manager si mě chtěl udržet, když se dozvěděl, že bych rád studoval a z tohoto důvodu jsem se chtěl přestěhovat do Edinburghu. Tam, na MMU bych možná překousnul x let sezení nad učebnicemi. Možná. Nicméně osud chtěl, abych se opravdu do Edinburghu přestěhoval, ale ze školy sešlo.
Při surfování na netu jsem narazil na kurz NUTRIS. Říkám si paráda a okamžitě začínám zjišťovat více o tomto kurzu. Při hledání narážím na informaci, že odborným garantem kurzu je Ing. Ivan Mach CSc. Ten pan Mach, jehož odborné články a publikace mi toho tolik daly… Už mě zajímá pouze jedno, jak dlouho ten kurz trvá. Pokud by se dal „sfouknout“ během dovolené, tak bych byl rád. No nedal. Říkám si sakra. Já jsem v Londýně (zase jsem se přestěhoval ) a kurz je v Praze a trvá déle než měsíc. Tolik dovolené nemám.
Před rokem jsem to vyřešil, no spíše udělal chybu a přijel do ČR. Hned v září jsem nastoupil do kurzu a prvním přednášejícím byl Ivan Mach. Pana Macha jsem už několikrát před tím viděl na vlastní oči, ale toto bylo něco jiného. Teď jsme seděli v učebně a naslouchali jeho výkladu. Po prvním dnu jsem měl skvělý pocit, což jsem ve škole nikdy neměl (kromě přestávek), které mě na rozdíl od těch 45 nudných 😀 minut bavily. Další den (neděle) mě také zaujal. Nemohlo to být lepší. Následující víkendy přednášeli další lektoři. No lektoři, nebál bych se použít slova kapacity v jejich oblastech působení.

Každý z nich měl trochu jiný pohled na danou látku a to bylo to, co se mi líbilo. Díky tomu, jsem se dozvěděl informace z obou táborů. Táborů těch, kteří byli pro a těch, kteří byli proti – nebo více „opatrní“, pokud šlo o některé nutričně významné látky.
Ty čtyři víkendy utekly jako voda a byla tu obhajoba seminární práce. Pro mě naštěstí zdárná.

 

if_user_female_172621

Janka D.

Ďakujeme Vám pán Mach za vynikajúci kurz obsahovo i organizačne pripravený na vysokej úrovni. Dnes ráno som sa zobudila do nového dňa s nostalgiou, budú mi chýbať vaše prednášky, váš humor ,prednášky ďalších odborníkov a výborný kolektív.Na váš kurz výživového poradcu som sa chystala už dávno,teraz sa to konečne podarilo a som z neho taká nadšená, že mám chuť absolvovať ďalšie a ďalšie,pretože vzdelávať sa vo výžive je pre mňa,osobnú trénerku,veľmi dôležité a nemá hranice. Už teraz sa teším na nasledujúce!!! Janka

if_user_female_172621

Lucie

Dobrý den pane inženýre, chci Vám jen napsat, jak moc se mi líbí všechny vaše přednášky a uspořádání kurzu, který právě probíhá ve Vestci. O tomto víkendu jste mě velmi inspiroval k možné spolupráci s lékaři. Uvědomila jsem si, že ze své praxe na interně a gynekologii mám více známých lékařů, se kterými pevně věřím, bude možná spolupráce. A nejenom to, inspiroval jste mě také v možnosti spolupracovat s mým manželem, zubním lékařem. Když jsem mu to říkala, byl mile překvapen. Sám je zastáncem zdravé výživy a pohybu. Napadlo mě, že bychom spolu mohli vytvořit plakát nebo letáčky na téma Vliv výživy na kvalitu zubů nebo možná i nějaký článek, který by se dal publikovat v místních novinách – tedy jestli nejsem moc naivní. Jsem nadšena poradenstvím životního stylu a chci se na něm podílet co nejaktivněji (i když ne formou přednášek, spíše formou publikování článků, protože nejsem přednášející typ). Velmi si vážím možnosti být Vaší žačkou. Děkuji, těším se na další přednášky.

if_user_female_172621

Ivana E.

Začiatkom tohto roku som absolvovala kurz Nutris – Poradca pre výživu v Prahe. Týmto by som sa chcela zo srdca poďakovať za to, čo robíte a že dávate ľuďom prostredníctvom vašich kurzov šancu stať sa výživovým poradcom. Od ukončenia kurzu sa vo výžive neustále vzdelávam, čítam množstvo publikácii a ja i moje okolie žijeme zdravým životným štýlom. Na vašich kurzoch som sa naučila, že keď človek naozaj chce a ide za svojim snom, všetko sa dá. Vďaka kurzu a následnej praxi som sa uistila, že som našla to, čomu chcem venovať svoj život a v čom chcem stále napredovať. Neustále sledujem vaše stránky a s nadšením čakám, kedy budete organizovať seminár na Slovensku. Na kurze som sa naučila nie len nové poznatky ohľadom stravy, ale taktiež mnoho o podnikaní vo výživovom poradenstve, a vďaka Vám mám už teraz desiatky klientov, ktorým sa zmenil život. Preto Vám aj celému vášmu tímu, skvelej Petre, ktorá je veľkou oporou, taktiež všetkým odborníkom vášho kurzu patrí veľké ĎAKUJEM nie len za mňa, ale za všetkých ľudí v našom kraji, ktorým som pomohla schudnúť a tým aj zlepšiť kvalitu ich života. S úctou Ivana E.

if_user_female_172621

Jitka M.

Velmi děkuji za znalosti, které jste nám trpělivě předávali, za ochotné odpovědi na otázky, které jsme Vám vytrvale kladli, za organizaci, která byla perfektní, a milou komunikaci. Svoji spokojenost si nenechám jen pro sebe, nýbrž Váš kurz velmi ráda dále doporučím. Těším se na další společné setkávání a vzdělávání.

Subscribe now and receive weekly newsletter with educational materials, new courses, interesting posts, popular books and much more!

[mc4wp_form id=”3101″]