Nutris® - nejzkušenější pořadatel kurzů o výživě

Loading

Proč omezovat nadměrnou konzumaci zpracovaného masa?

Datum: 2016-09-01

143544Meat-Steaks-Rib-eye.jpg

Nedávno jsme podle nalezených podkladových studií dodatečně vysvětlovali, jak bychom jako výživoví poradci měli chápat varování WHO před konzumací masa s ohledem na zvýšené riziko nádorových onemocnění. Zdá se ovšem, že doporučení ke snížení konzumace červeného a technologicky zpracovaného masa (nejvýše 2 porce týdně) s ohledem na zvýšené riziko diabetu 2. typu má také velké opodstatnění, které vyplývá z této velmi dobře zdokumentované studie, uveřejněné v prestižním lékařském magazínu JAMA http://archinte.jamanetwork.com/article.aspx?articleid=1697785.
Již dřívější studie prokázaly příčinnou souvislost mezi (nadměrnou) spotřebou červeného masa a rizikem vzniku diabetu. Tato studie je však první, která sledovala změny ve spotřebě červeného a zpracovaného masa na riziko vzniku cukrovky 2. typu u více než 150.000 mužů a žen více než dvacet let. Sledovala stravu a její změny včetně konzumace masa ještě s dalšími faktory životního stylu jako fyzická aktivita, kouření a tělesná hmotnost, a to prostřednictvím podrobného dotazníku (viz připojené tabulky k článku). 

Vědci zjistili, že účastníci studie, jejichž spotřeba masa statisticky vzrostla o více než ½ porce za den, měli o 48 procent vyšší riziko vzniku diabetu 2. typu v průběhu následujících čtyř let. Ti, jejichž příjem se naopak snížil o více než 1/2 porce denně, měli o 14 procent nižší riziko vzniku diabetu 2. typu v průběhu sledovaného období. Získané výsledky tedy potvrdily silnou souvislost mezi spotřebou červeného masa a diabetem 2. typu a přinesly jasný důkaz, že omezení spotřeby červeného a zpracovaného masa prokazatelně posiluje prevenci tohoto civilizačního onemocnění, které je, zdá se, na nekontrolovatelném celosvětovém vzestupu. Červené a zpracované maso tedy zřejmě podporuje takové metabolické dysfunkce, vedoucí ke zvýšenému riziku cukrovky 2. typu. Proto bychom měli takto zdokumentovaného výsledku studie v naší poradenské praxi využívat (nikdo to za nás neudělá!) a osobám s prediabetem a zvýšenými rodinnými dispozicemi k diabetu 2. typu doporučovat mj. mírnou, resp. omezenou konzumaci červeného a zpracovaného masa.

© 2007 - 2014 Nutris®